Video en foto’s Boswandeling  in St-Jorisweert || Video and photos Forest walk in St-Jorisweert

, ,

Kamperen en ravotten in het midden van het bos of liever kunstwerken ontdekken? Of misschien een ochtendwandeling om enkele reeën te spotten? Dat en zoveel meer kan in het grootste loofbos van Vlaanderen. Europese topnatuur op amper drie kilometer van de bruisende stad Leuven. Welkom in het Meerdaalwoud en Heverleebos!

Het Meerdaalwoud markeert de oostelijke zijde van het rijk van de Brabantse wouden, een machtig landschap dat via de Dijlevallei en het Zoniënwoud helemaal loopt tot aan het Hallerbos in het westen.

Ik heb het altijd graag gedaan om hier rond te kuieren

Door de Covid-crisis ben ik genoodzaakt geweest om er lang weg te blijven en heb ik het prachtige voorseizoen gemist.

Bij deze nieuwe wandeling heb ik er evenwel volop van genoten

In volgorde van de foto’s hier beneden kan U zien mijn aankomst per trein van Leuven richting Ottignies afstap in St-Joris-Weert

Door de laatste stormen werden er heel wat bomen geveld, maar die worden nu door houtvesters bewerkt.

Ik ben er ook uitgenodigd op de koffie door een familielid.

Kijk en geniet van deze foto’s, ik ga er binnenkort zeker terug naartoe om nog veel meer foto’s te maken

WAT VALT ER TE BELEVEN?

  • Het Heverleebos, Meerdaalwoud en Egenhovenbos vormen het grootste gemengde loofbos in Vlaanderen, 2050 ha groot.
  • De bodem is, in tegenstelling met de omliggende landerijen, eerder zandig tot zandleemachtig.
  • De dominerende boomsoort is de rode Amerikaanse eik.
  • Er is een grote variatie aan kruidenvegetatie zoals hondsdraf, salomonszegel, speenkruid, aronskelk, bosaardbei, meiklokje, dalkruid, wijfjesvaren en valse salie.
  • De reeënpopulatie is de oudste van Vlaanderen, ook vogelliefhebbers komen hier aan hun trekken met een uitgebreid aantal soorten zang- en roofvogels.
  • Ook de allerkleinsten kunnen ten volle genieten van dit bos dankzij de speciale speelzones, die bezaaid zijn met touwen, houten boomstambeesten, klimpalen, een reuzenmikado en puzzelbomen.
  • Op de 6 ha grote losloopzone aan de Speelberg kunnen de honden zonder problemen loslopen.
  • Ontdek ook de mysterieuze en sprookjesachtige boomsculpturen op het ‘Pad van Ad’.

Powered by ViewBug

Bron: forest-walk-in-stjorisweert-belgium – theoherbots

Bekijk meer foto’s op mijn Portfolio

Wilt U meer weten over mijn fotografie? bezoek dan mijn Profiel hier beneden

Geweldig dat je dit bericht wilt sharen met die funky knoppen hieronder!

Ontdek meer van Herbots-Theo Blogger & Filip Callens in Tienen (Belgium)

Abonneer je om de nieuwste berichten naar je e-mail te laten verzenden.

Blogger-Network-Theo-Herbots

Beste lezer, Mijn naam is Theo-Herbots en ik ben een gepassioneerde blogger en fotograaf uit België. Ik heb altijd al een passie gehad voor het vastleggen van mooie momenten en het delen van mijn ervaringen met anderen. Op mijn blog schrijf ik over allerlei onderwerpen, zoals reizen, lifestyle, gezondheid en persoonlijke ontwikkeling. Ik vind het belangrijk om mensen te inspireren en te motiveren om het beste uit zichzelf te halen. Naast mijn blog ben ik ook actief als fotograaf. Ik maak graag foto's van de natuur, steden en mensen. Mijn doel is om de schoonheid van het leven vast te leggen en anderen te laten zien hoe mooi de wereld kan zijn. Ik hoop dat je door het lezen van mijn blog en het bekijken van mijn foto's geïnspireerd raakt en geniet van al het moois dat het leven te bieden heeft. Met vriendelijke groet, Theo-Herbots Ps: Het zou Geweldig 👍zijn 1)indien U een reactie zou willen geven hier beneden 2) Mijn berichten zou willen delen op Sociale-Media met de Deelknoppen onder elk Bericht Alvast bedankt 😀💞 PS: vergeet niet om mijn Homepagina Te bezoeken https://groetenuittienen.blog/ En bovenaan elk bericht vind je categorieën. Klik erop en voilà, je ziet alle berichten die al in die categorieën zijn verschenen! Theo-Herbots bedankt u hartelijk voor uw bezoek en aandacht!

3 gedachten over “Video en foto’s Boswandeling in St-Jorisweert || Video and photos Forest walk in St-Jorisweert”

WEES NIET VERLEGEN, SCHRIJF HIER BENEDEN ⬇️⬇️ UW REACTIE ZIJ IS VAN HARTE WELKOM

Follow || Volg

Thanks || Bedankt

Ontdek meer van Herbots-Theo Blogger & Filip Callens in Tienen (Belgium)

Abonneer je nu om meer te lezen en toegang te krijgen tot het volledige archief.

Lees verder